Biz Sapanca’yı gezdik gidiyoruz!

Bu yazımızda size bizim 5 gün boyunca konakladığımız size de gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğimiz Heinz Bungalov Sapanca‘yı anlatacağız.


Özellikle zamanı kısıtlı olup yolda vakit kaybetmek istemeyen Istanbul ve çevresinde yaşayanların favori adresi Sapanca. Son yıllarda bungalovaların da giderek popüler olmasıyla seçenekler de artmış durumda. Hem doğanın içinde hem de ev konforu arıyorsanız Heinz Bungalov Sapanca tam size göre.

Heinz Bungalov Sapanca Nerede?

Sapanca İstanbul’a 137 km uzaklıkta, Heinz Bungalov da Sapanca’nın Kırkpınar Mahallesi’nde yer alıyor.

Konum için buraya tıklayabilirsiniz.

Heinz Bungalov Sapanca Konaklama


Heinz Bungalov’da şu anda dört tane bungalov bulunuyor. Bungalovlar Suat Dede’nin Evi olarak isimlendirilmiş, bunun hikayesini merak ederseniz yazının devamında anlatıyoruz 🙂

Her bungalovun önünde kendine ait verandası ve bahçesi var. Bungalovlar birbirinden yeteri kadar uzak ve iç içe değil. Böylece hem veranda da hem de bahçede çok keyifli zaman geçirebiliyorsunuz.
Her bungalovun içinde açık mutfak, mini buzdolabı, banyo & WC, çift kişilik yatak, kanepe ve askı bulunuyor.

Heinz Bungalov’u birçok açıdan çok sevdik, özellikle kahvaltı dahil olmasına ve bu kahvaltının nefis bir Çerkez kahvaltısı olmasına bayıldık 🙂
Kahvaltıdaki kivi reçeli, kızılcık reçeli ve tüm Çerkez peynirlerinin ev yapımı olduğunu söyleyelim.
Menüde de yine Çerkez mutfağı esintileri var. Çerkez mantısını deneyebilirsiniz.
Akşam yemeği için de yürüme mesafesinde değil ama araba ile çok yakın mesafede restoran ve cafe alternatiflerini bulabilirsiniz.
Dışarıdan et alıp bungalovun önünde mangalda pişirip afiyetle yiyebilirsiniz.
Marketler de yine araba ile çok yakın mesafede.

Heinz Adı Nereden Geliyor?

1982 yılında tarla balıkçılığı üzerinde çalışmak için Türkiye’ye gelen Alman su ürünleri uzmanı Heinz Rümmelein, işletmenin kurulmasına maddi manevi destek vermiş. İşletme sahibi Murat Albaş da minnetini ifade etmek için hem işletmesine Heinz adını vermiş hem de ürünlerinin üzerine “Teşekkürler Heinz” yazıyormuş.

Hikayeyi daha detaylı okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Biz hikayesi olan yerleri çok seviyoruz. Konaklamamızın son gününde işletme sahibi Murat Albaş bize ilk ağızdan Heinz’ı ve Suat Dede’yi anlattı. Suat Dede o leziz doğal ev yapımı çerkez peynirlerini yapan kişi. Şimdilerde yaşı sebebiyle biraz rahatsız olduğu için ailesi peynir yapımını devam ettiriyormuş.
Murat Bey bize bu hikayeleri anlatırken Çerkez kurabiyesi ve Türk kahvesi ikram etti. Çok beğendiğimiz için ayrılırken bize bir kavanoz kızılcık reçeli verdi.

Bizim çok keyif aldığımız bu mini geziyi siz de deneyimlemek isterseniz Heinz Bungalov Sapanca‘nın iletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

https://www.instagram.com/heinzbungalovsapanca/

Adres: Rüstempaşa, Kırkpınar Evleri İçi Yolu, 54600 Sapanca/Sakarya, Türkiye
Tel: +905312107389